Stále jsem tady

19. července 2006 v 12:45 |  Kolem dokola
Už je to nějaký ten měsíc, co jsem na můj blog vůbec nic nenapsal. Hledat nějakou omluvu, to by bylo docela trapné, protože by to nebyla omluva, ale výmluva, což je fakt trapnost. Prostě jsem se jaksi flákal a nic nepsal. Ale pravda také je, že se toho za tu dobu v mém životě moc neudálo, tedy v tom smyslu, že by to bylo nějak zajímavé. Ostatně, posuďte sami.


Takže s angličtinou a francouzštinou se to má stále stejně a možná ještě hůř, protože jsem opět dost zapomněl, takže by bylo asi na čase zase na chvíli otevřít učebnice a trochu si to zopakovat, když už teda ne zdokonalit, protože to se mi jako samoukovi bez možnosti konverzace prostě podařit nemůže.

Nadále jsem se věnoval své spisovatelské kariéře. To samozřejmě říkám s velkou nadsázkou a teď si tak uvědomuju, že o tom, že tak trochu litérárně tvořím, jsem se tu ještě nezmínil. No jo, už je to tak. Skip má nějaké to střevo, takové to básnické a literární, ovšem není zrovna moc vyvinuté, takže se mi až tak moc nedaří. Napsal jsem pár básní, nějaké ty povídky (hodně jsem jich navždy zničil, když jsem měl uklízecí záchvat) a také tři knihy. Nic jsem ale nevydal, protože to nikdo vydat nechce, pravdou ale je, že se zase nijak zvlášť úporně nesnažím tato díla vydat. Hodně jsem toho přečetl, takže dokážu tak nějak posoudit, co je dobré, co průměrné a co špatné. To moje se snad trochu blíží tomu průměru. Schválně vám sem někdy dám ukázky z těch knih, abyste si mohli udělat obrázek sami.

Samozřejmě jsem za tu dobu přečetl spoustu knih. Všechny je tu vyjmenovávat nebudu, ale za všechny třeba Generál ve svém labyrintu, Podzim patriarchy, Dvanáct povídek o poutnících (Gabriel García Márquez), Škvár, Paměti starého chlapáka (Charles Bukowski), Mandolína kapitána Corelliho, Válka o zadnici dona Emmanuela, Señor Vivo a drogový baron, Nezvladatelné dítko kardinála Guzmána (Louis de Bernières), Milovaná (Toni Morrisonová) a spoustu dalších.

V posledních dnech mě asi nejvíc "zaměstnává" to, že se pokouším přestat kouřit. Je to teda opravdu náročné. Ti, kdo tím prošli, vědí a těm ostatním to nemá cenu popisovat, protože by nepochopili.

Tak jsem se tedy aspoň takhle ozval, že jsem ještě neodešel do věčných lovišť a snad se mi zase vrátí ty davy fanoušků mého blogu:-)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Milly Milly | Web | 4. prosince 2006 v 16:46 | Reagovat

Sice nejsem davy.., ale třeba 1. vlaštovka....... :-)

Napadlo mě, že by bylo hezký přečíst si od Tebe něco na www.pismak.cz, který navštěvuji i já (můj "2. domov".. ) :-).

2 Skip Skip | 18. prosince 2006 v 10:47 | Reagovat

Milly: Písmák není a nikdy nebude mýmdomovem. Nebudu rozebírat mé antipatie k onomu serveru.

3 Míla Míla | 24. prosince 2006 v 10:33 | Reagovat

Hezké vánoce, Skipe.

4 teketapa teketapa | Web | 24. prosince 2006 v 16:35 | Reagovat

Skipe, kdyby ses chtěl vrátit k té hebrejštině, tak studijních materiálů Ti můžu sehnat pořádnou kupu... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama