4,5 kg Jiřího Paroubka

19. března 2007 v 16:00 |  Kolem dokola
Při pohledu na předsedu ČSSD Jiřího Paroubka člověka napadne, že 4,5 kg není žádná váha, ale pokud jde o čtyřapůlkilogramovou knihu, pak už je to vskutku pořádný kousek.


Nevěřil jsem vlastním uším, když jsem zprávu o této knize, která se právě dostává do prodeje, zaslechl v televizi. Okamžitě jsem zbystřil a bylo to opravdu tak. Vyšla kniha Minuty s Jiřím Paroubkem. Osobně jsem knihu neviděl, ale podle všech dostupných informací je vytištěna na lesklém křídovém papíře, váží oněch zmiňovaných 4,5 kg (na iDNES uvádějí pouze 4 kg), má 872 stran a obsahuje 2 600 fotografií Jiřího Paroubka z doby, kdy byl premiérem České republiky. A tak ho případní zájemci mohou vidět při setkáních s nejrůznějšími lidmi, od světových politiků, přes prosté dělníky až po hvězdy a "hvězdy" showbyznysu. Knihu dal dohromady Miloš Schmiedberger, Paroubkův dvorní fotograf, a vydalo ji nakladatelství Naše vojsko nákladem 3 000 kusů. A cena? Vskutku lidová - 999 Kč.

Jak jsem se dozvěděl, taková kniha je vskutku unikátem, neboť něco takového ještě nevyšlo nejen u nás, ale ani ve světě. Knihkupci nevěřícně třeští oči a majitel sítě knihkupectví Jiří Kanzelsberger se vyjádřil v tom smyslu, že "to je kult, jako za doby, kdy v Rusku uctívali Stalina." Ovšem ředitel nakladatelství Naše vojsko Emerich Drtina nemá obavy, že by mu Paroubek zůstal ležet ve skladu, protože je to podle jeho slov kvalitní publikace.

Což o to, ona kvalitní bude. Solidní vazba, pěkný křídový papír, fotografie také budou dobré, protože Miloš Schmiedberger je profík a ví, jak fotografovat, jenže co je to všechno platné, když v hlavní roli je něco tak neestetického a veskrze nesympatického jako Jiří Paroubek? Věřím tomu, že některé fotografie budou dokonce i mimořádně vydařené, jenže tam bohužel bude jeden člověk jaksi přebývat.

Možná že nakonec panu řediteli Drtinovi opravdu Paroubek na skladě nezůstane, alespoň ne v plné síle třítisícového nákladu. Ještě než se kniha vůbec dostala na pulty knihkupectví, došlo totiž díky jakémusi prozatím tajemnému sponzorovi k jejímu zlevnění na 490 Kč. To znamená, že onen sponzor do toho vrazil 1 500 000 Kč, jak uvedl iDNES. Opravdu nevím, co si o tom myslet. Buď je to nějaký blázen, nebo za to něco získá, což je asi pravděpodobnější varianta, neboť si nedovedu představit, že by se zčistajasna zjevil takový dobrodinec, kterému by záleželo na osudu této knihy. Ovšem, co získá…to tedy nevím. Možná je zaděláno zase na nějaký ten skandál. Ať tak či onak, většině opravdu soudných lidí to je jedno, protože každý, kdo má aspoň trochu rozumu, si přeci nevezme domů 4,5 kg Jiřího Paroubka.

Ať už to s knihou Minuty s Jiřím Paroubkem dopadne jakkoliv, o tisíc výtisků ze skladu pana ředitele Drtiny je postaráno, protože ty koupí ČSSD za podpory jakéhosi dalšího sponzora, jak řekl Jiří Paroubek v televizi, a budou rozdány delegátům na sjezdu. A ten zbytek? Možná si opravdu někdo koupí a bude doma hýčkat tuto vskutku unikátní knihu. Kéž by to slovo "unikátní" nemuselo být myšleno ironicky, jenže to by ta kniha musela být o někom…prostě o Někom a ne o Jiřím Paroubkovi.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tilka tilka | 19. března 2007 v 16:12 | Reagovat

Chcete někomu jemně naznačit, co si o něm myslíte a jaký k němu máte vztah?

Kupte mu k narozeninám 4,5 kg Paroubka!!!

Škoda, že se to nedá odstupňovat jako v řeznictví - toto je mi veskrze nesympatický člověk - tak mu napařím celou váhu. Tento je sice debil, ale  jenom někdy ..."¨Prosím Vám, neodrojili byste mi toho Paroubka jenom tak na kilo a půl?"

2 Skip Skip | 19. března 2007 v 16:18 | Reagovat

tilka: Vystihlas to:-)

3 Dr_Bilo Dr_Bilo | 19. března 2007 v 16:52 | Reagovat

Imho je to dobrá investice. Takováhle raritní záležitost by mohla mít jednou velkou cenu...

4 Skip Skip | 19. března 2007 v 16:55 | Reagovat

Dr_Bilo: Jo, možná ano, ale já bych to doma asi nesnesl.

5 lada lada | 19. března 2007 v 17:36 | Reagovat

Dobrej tip na dárek pro nesnesitelnýho šéfa (a pomstít se může rovnou celej kolektiv, alespoň to jednotlivce nevyjde tak draho) :-)

6 makovec makovec | 19. března 2007 v 18:06 | Reagovat

imo je to vhodny darek pro nekoho koho "mame" radi .o)))

7 Silver headbone Silver headbone | 19. března 2007 v 18:37 | Reagovat

Kdysi jsem k něčemu dostal Gorbačovovu Perestrojku + láhev VAT 69, to se dalo skousnut, tohle by ale nevyvážilo ani 10% akcií Becherovky nebo Tabákovky Kutná Hora, no 11 snad už jo... Momentálně - 19.3., 18:36 - je skore koupil/nekoupil by někdo tohle na iDnes 229 : 4570. Je pro mně i teoreticky nepředstavitelné, že bych někdy potkal člověka, co by se chlubil (no ani to ne, přiznal), že tohle má doma... Nebo snad o někom "nevirtuálním" někdo víte?

8 Jentak Jentak | 19. března 2007 v 22:52 | Reagovat

Škoda, že se podobně štědří sponzoři nevěnují knihám, jako je třeba Encyklopedie knihy z nakladatelství Libri (http://www.libri.cz/kniha.php?kniha=421). Těžší je sice jen o tři kila než Paroubek, ale kdyby se měl vyvážit přínos obou publikací... no radši to nebudem rozmazávat, že...

9 manka manka | 20. března 2007 v 8:14 | Reagovat

Pokud by <i>4,5 kila Jiřího Paroubka</i> otevřelo oči alespoň polovině jeho příznivců, tak vydání knihy bylo velmi záslužným činem... :-)  Ale já byla vždycky nenapravitelným optimistou.

10 Skip Skip | 20. března 2007 v 13:44 | Reagovat

makovec: Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nemohu si vybavit, že bych "měl" někoho až takhle rád, abych mu tu knihu věnoval.

Silver headbone: Fakt si nedokážu představit, že by se vlastnictvím té knihy někdo chlubil.

Jentak: Je spousta jiných knih, které by si zasloužily "sponzorskou intervenci", ale bohužel...:-(

manka: No, myslím, že ta kniha lidem oči otevře, ale ne tak, jak jsi to myslela. Spíš ty oči vytřeští. A co potom žaludek? Nejspíš dle naturelu.

11 kittyj kittyj | 21. března 2007 v 14:17 | Reagovat

Na Slovensku mame dost politikov, ktory su dostatocne samolubi aby vydali knihu. U niektorych je to trochu nepochopitelne, u niektorych trosku smiesne. Ale aby knihu vydal niekto, z koho si robi srandu cely narod, to uz naozaj zavana masochizmom.

12 Pavel Pavel | 30. června 2012 v 8:53 | Reagovat

Po pěti letech si taky dovolím komentář, kdyby to náhodou někdo četl. Paroubek podle mě charakterem nevyčnívá z průměru politiků. Ono, když vás média neustále na každém kroku sledují, pak asi stačí, aby vystřihli pár nelichotivých fotek a vytrhli z kontextu několik výroků a dokázali by "zrůdu" udělat asi téměř z každého z nás, resp. ho minimálně znemožnit. Neznám Paroubka osobně abych ho mohl objektivně hodnotit a na základě mediálního obrazu to fakt nejde. Pravda je, že jeho chování se občas zdá poněkud samolibé. Na druhou stranu, je, nebo byl celkem pod mediálním tlakem (od samého začátku - jako levicový politik) a asi ne moc dobře to ustál. Je fakt, že bych na jeho místě být nechtěl. To že vydal knihu a ta se prodává, to je celkem jeho věc. Jestli si z Paroubka celý národ dělal, nebo dělá srandu, to nevím - lidé teď mají jiné starosti. Myslím, že současná vláda ukázala, že to není až tak o vystupování a vzhledu nějakého politika, ale o přístupu politiků k lidem...

13 Skip Skip | 3. července 2012 v 21:53 | Reagovat

Pavel: Máš celkem pravdu, ale ten článek je třeba brát trochu s nadhledem.

14 Pavel Pavel | 6. července 2012 v 17:45 | Reagovat

Ale jistě, je to celkem praštěné, já bych si tu knihu taky nekoupil, ani jsem v ní nelistoval. Reagoval jsem spíš obecně i na komentáře. Btw. náš hradní pán Klaus vydává knihu o svém vládnutí každý rok - kolik je to už dílů, osm? A to je dohromady něco kilo a asi stejně zbytečně popsaný papír dalšího ješity. K tomu zřejmě vydal nějaké hodnotné "ekologické", "ekonomické" a možná i jiné tituly... no ekonom? tento architekt zbabrané privatizace, kdy se vesele kradlo v řádu stovek miliard, zatímco běžní lidé utahovali opasky. ..možná tím dílem tak podložit vrklavý stůl.

Zase, musím říct, nechci nikoho obhajovat - k Paroubkovi mám neutrální postoj. Fakt je, že nastoupil do čela strany v době, kdy měla preference na dně, protože Špidla byl prostě sice "korektní", ale nevýrazný. A Gross - darmo mluvit. O Paroubkovi média moc nevěděla, takže byl nějakou dobu "ponechán osudu". Ovšem jen do doby, než začaly preference jeho strany růst, to bylo třeba dát hlavy dohromady a odstřelit ho, udělat z něj tlusté zpocené hovado s bradavicí, které má podobně ošklivou tlustou manželku se dvěmi bradami - ze které si média rovněž vystřelovala. Jejich společné fotky byly vydávány jako příklad hnusu. A hle, když si nabrnkl mladou ženskou - už byl zase hovado, tentokrát nevěrné a jeho původní manželka chudák odkopnutá dobrá starostlivá žena. Dobrá, tak udělali zase pitomou slepici z jeho nové ženy. A národ se zase smál... Do toho ještě stačilo vystřihnout jeho větu "vláda i s marťany" + pár jeho samolibých výroků, kde si i sám naběhl a ve finále z něj udělat díky "Kubiceho zprávě" pedofila... co na tom že se po volbách nic nevyšetřovalo... byl znemožněn tak, že by si o něj plno lidí neopřelo ani kolo a odstoupil. A podívejme se dál. U Topolánka národu a novinářům nevěra s Talmanovou nevadila, novináře mohl dokonce mlátit a přešlo se to - jistě byl z ODS. A co jeho nacistické výroky? A Nečas je mediálně vůbec vzor slušňáka se svatozáří, ten je hájený. A třeba takový Schwarzenberg? Dokážu si představit, že být v opozici, byla by to pro novináře "breptající a chrápající směšná opice". Takto je to důstojný pán, div ne miláček národa. Dobře, vykašleme se na vzhled a osobní vztahy politiků a pojďme hodnotit a porovnat jejich výsledky v práci...

A paradox na závěr. Sám jsem živnostník, tzn. měl bych být pravičák. Jenže nestraním automaticky nikomu. Vidím, že média se nás snaží mnohdy lehce zmanipulovat a pomocí jednoduchých asociací vytvořit v lidech rádoby zaručené názory a odbourat vlastní myšlení (no ono možná vesměs není co odbourat, spíš zachovat stávající stav). A hlavně odvést pozornost od podstatného. Společnost je asi založena povětšinou na dojmech. Na pozadí toho tu bují korupce a ti, kteří hlásají vznešená hesla "musí se šetřit, stát tu není od rozdávání - postarej se každý sám!!" jsou přitom do jednoho napojeni na štědrý státní "cecek" - bez toho by byli nuly.

Já se omlouvám za tenhle komentář, říznutý politikou, poněkud od věci, šlo to prostě ven samo :-)

15 CoreyFautt CoreyFautt | E-mail | Web | 8. června 2018 v 11:41 | Reagovat

viagra price dropdoes viagra work by itselfhow viagra affects womenkeyword viagra prescriptioncaracteristique du viagratomar viagra com frequencia faz malmana nak dapat viagraviagra 50mg sverigeviagra super p forceviagra mais fracoacquistare viagra in farmaciakamagra or vega viagravanzari viagra iasiwomens viagra dosagecomo comprar viagra no rio de janeiroventa viagra talcaviagra due volte al giornofemale natural viagraviagra emoticon
online viagra no prescription <a href="http://viagraky.com/#buy-viagra">generic viagra</a>
get viagra uk <a href=http://viagraky.com/#tadalafil-20-mg>generic viagra</a>
were to buy viagra http://viagraky.com/#tadalafil-5mg
viagra medicine name in indiaviagra craigslist scamviagra 100 mg verkningstidmiss viagra 420 videoque efectos tiene el viagra en el hombreantes y despues del viagraviagra en frutasviagra reviews blogkann man viagra in holland kaufensildenafil 20 mg vs viagraefectos de la viagra en personas sanas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama