Jak jsem byl poučen o sexu

4. dubna 2007 v 14:21 |  Kolem dokola
Každý se o této většinou příjemné součásti lidského života dozvěděl jinak. Někdo byl poučen od rodičů, někomu dal školení starší sourozenec a někdo na to všechno prostě časem přišel sám, přičemž pochytil různé informace z různých zdrojů a poté jednoho dne zjistil, jak to tedy doopravdy je. Já byl poučen způsobem poněkud nezvyklým.


V letech 1978 - 1990 jsem bydlel v Praze na tom mega sídlišti Jižním městě, kousek od konečné stanice metra trasy C Háje (dříve Kosmonautů). Z okna dětského pokoje jsem viděl na "dvojčata" s hodinami. Ti, kdo jsou z Prahy, je nejspíš znají, pro ostatní vysvětlím, že jsou to dva věžáky spojené úplně nahoře něčím, čemu by se dalo říkat prosklený tubus. Ty hodiny mě provázely prakticky celým mým dětstvím, protože jsem podle nich odcházel do školy, vracel se domů z venku, prostě kdykoliv jsem potřeboval vědět, kolik je hodin, měl jsem je na očích.

Tenkrát jsme měli dva dlouhosrsté jezevčíky. Starší byl Pajda. Jak jinak se mohl jmenovat, když jsme byli se sestrou děti a tehdy šla v televizi poprvé Arabela (i když v Arabele byl hladkosrstý jezevčík)? Pajda byl hnědý, tedy, jak se má správně říkat, červený. Druhý jezevčík, černý s hnědým páleným, se jmenoval Jim a byl to Pajdův syn. Vždycky ráno před školou a pak odpoledne po škole jsem je chodil venčit. Měl jsem malý a velký okruh. Který jsem zvolil, to záleželo na tom, kolik jsem měl času.

Jednou ráno, když mi bylo asi deset let, jsem zvolil malý okruh, protože jsem se poněkud opozdil se vstáváním a nestíhal bych do školy. Když jsem byl asi v polovině okruhu, zahnul jsem za jeden z paneláků a tam bylo po trávě rozházeno velké množství papírů. Podíval jsem se, co to je a ke svému překvapení jsem zjistil, že je to jakási lékařská kniha, nebo něco podobného, co kdosi z mně neznámého důvodu takhle zničil a vyhodil ven.

Sebral jsem několik listů, posadil jsem se na obrubník a začetl jsem se. Náhoda nebo nějaká vyšší moc tomu chtěla, že jsem sebral zrovna ty listy, kde bylo popsáno mužské a ženské pohlavní ústrojí, byl tam popsán pohlavní styk, jak dochází k oplodnění, a dozvěděl jsem se také, co je to masturbace. Pohlavní styk mi připadal zvláštní, ale dost zajímavý. Masturbace mi přišla divná a říkal jsem si, že tohle teda nikdy dělat nebudu. Mýlil jsem se. Také jsem zjistil, že když mi stojí pindík, říká se tomu erekce. Správné pochopení slova ejakulace mě teprve čekalo v budoucnosti. Obrázky byly velmi zajímavé, takže jsem si ty stránky se zájmem prohlížel a pročítal, až jsem ztratil pojem o čase a podařilo se mi přijít do školy pozdě.

Takto nezvykle jsem byl tedy poučen o sexu. Některé věci jsem sice hned nechápal, jako třeba, co to je předstojná žláza, ale dozvěděl jsem se, že to, čemu maminky a tatínkové říkají pytlík, se jmenuje šourek a že kulky nebo kuličky jsou varlata - doslova tam bylo napsáno: Šourek je kožovitý vak, v němž jsou uložena varlata. Musím říct, že mě to teda dostalo, protože jsem chodil na atletiku s klukem, který se jmenoval Šourek. Samozřejmě jsem si nemohl nechat jen pro sebe, co to slovo znamená, takže chudák Šourek si docela užil, když jsme si z něj dělali srandu. Co mě ale opravdu dostalo, to byl žalud. Ani si nedovedete představit, jak mě tenkrát toto pojmenování části penisu rozesmálo. Bylo mi deset, no!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 panička panička | 4. dubna 2007 v 16:09 | Reagovat

:-)).......:-))......:-)))).

2 Sajuri Sajuri | Web | 4. dubna 2007 v 23:51 | Reagovat

Jo, a já jsem se tyhle informace zase dozvěděla z dětských všeobecných encyklopedií. Teď mě napadá, že zase tak moc dětské asi nebyly... Ale v názvu to měli... Technika, příroda, vesmír a mimo jiné i lidské tělo... Po přelouskání asi tak třetí encyklopedie tohodle druhu mi bylo už vše jasné.

3 Skip Skip | 5. dubna 2007 v 13:07 | Reagovat

A to jsou dnes ještě lidé, kteří to zkusí se včelkami na květech:-)

4 teke teke | Web | 5. dubna 2007 v 13:17 | Reagovat

Skipe, vážně? Včelky a květy? To se mi snad ani nechce veřit. :-)

5 Skip Skip | 5. dubna 2007 v 23:18 | Reagovat

teke: Ale jo, najdou se tací.

6 bb bb | 29. června 2007 v 14:54 | Reagovat

:o))) ..... pěkná hištorka ....

no, obávám se, že dnešní děcka tyhle informace získávají mnohem drsnější formou :o)

7 Martina Martina | 6. prosince 2009 v 1:06 | Reagovat

Vidím, že jsem totálně zaostalá. Já jsem vzhledem ke své samotářské povaze nic o sexu netušila až do svých 15 let, tehdy jsem si na učňáku přečetla a opsala od zkušenějších spolužaček povídku Devatenáctiletá Pařížanka. Tam bylo skoro všechno :o)

8 Skip Skip | 10. prosince 2009 v 15:02 | Reagovat

Každý nějak začínal (úsměv)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama