Smích je zdravý

28. dubna 2007 v 20:18 |  Kolem dokola
Ano, říká se, že smích je zdravý a já s tím vcelku souhlasím. Ovšem jednou jsem se u nás v Sezimově Ústí zastavil v restauraci U Vily a nebyl jsem si tím zase až tak moc jistý.


Bylo to někdy po třetí hodině, když jsem se tam zastavil, abych si zakouřil, než se vydám v rámci tréninku do kopce. Venku tam seděla skupina asi deseti kluků a holek. Průměrný věk bych odhadl asi tak na 77 let! Co jsem tak zaznamenal, popíjeli mattonku, malá a velká piva a někdo si dal nějaký oranžový džus. Vycházkové a francouzské hole odpočívaly různě opřené a všichni pohodlně seděli na dřevěných lavičkách.

Seděl jsem a kouřil, přičemž jsem sledoval auta projíždějící kolem, když tu se najednou rozlehl hurónský smích. Málem jsem se lekl a hned jsem se podíval k té sešlosti. Svíjeli se tam smíchy, byli rudí v obličejích, sotva popadali dech a ten, který tuto salvu smích způsobil, přidával pod kotel, takže smích neutichal, ale ještě víc se znásoboval, přičemž obličeje ještě víc rudly. Myslím, že to musel být šílený nápor na jejich srdce. Potom smích pomalu odezníval, červeň se z obličejů vytrácela, dech a tep se vraceli k relativnímu normálu a kapesníky otíraly slzy smíchu z očí a tváří. Jen malou chvilku se bavili normálně, snad minutu, maximálně dvě, a už zase některý z nich něco zahlásil a všichni propukli v ten šílený smích. Většinou to vždycky začínalo: "A pamatujete, jak…?"

Musel jsem se také smát, protože to bylo něco neskutečného, co tam ta parta předváděla. A když jsem je tak slyšel, jak se smějí, hned mi vytanulo na mysli to, že je smích zdravý, ale řeknu vám, v jednu chvíli jsem se vážně podíval na mobil, abych se ujistil, že mám nabitou baterii, kdybych musel rychle volat záchranku. Opravdu to kolikrát vypadalo, že některý z nich smíchy zkolabuje.

Také se říká, že smích prodlužuje život. Jestli je to pravda, tak jsem viděl partu budoucích stoletých kluků a holek.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sajuri Sajuri | Web | 28. dubna 2007 v 21:05 | Reagovat

To je krásné, když se dokáží staroušci a stařenky také takhle bavit a veselit a ne jenom obtěžovat mládež ve veřejných dopravních prostředcích.

A o  jejich srdce se neboj... určitě je mají posílená kardiostimulátory...

2 Teke Teke | Web | 28. dubna 2007 v 22:44 | Reagovat

Hezké. Už dlouho jsem se pravdu pořádně nezasmála... a tím myslím svůj mnohaminutový záchvat smíchu, kdy asi taky kde kdo kontroluje baterii v mobilu a radí mi, abych nezapomínala dýchat... ale aspoň jsem nikde nedělala ostudu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama