Souboj

26. července 2007 v 17:23 |  Kolem dokola
Jsem flegmatický cholerik. Já vím, že taková kategorie neexistuje (nebo o ní alespoň nevím), ale na mě perfektně sedí. Většinou jsem v klidu, ale najedou cvak a vyletěl bych z kůže, rozmlátil všechno kolem a vůbec jsem celkově destruktivně naladěný.


K tomu ale musí být nějaký spouštěč. V mé nynější situaci ochrnutého člověka je takovým spouštěčem má vlastní neschopnost. Něco mi nejde kvůli částečně ochrnutým rukám, nebo to fyzicky prostě absolutně nemám šanci zvládnout, takže mi musí někdo pomoct a už se to blíží. Začnu být nervózní, ale stále se ovládám, což má ale svou mez, která se někdy kvapem blíží.

Nedávno jsem se rozhodl, že si koupím novou televizi. Netroškařil jsem a pořídil plazmu (106 cm). Všechny ty kabely k videu a domácímu kinu nejsem schopen zapojit, a tak to dělala máma. Byl jsem z toho nervní, jak se s tím musí mořit, protože televizní stolek, který mám, má vzadu jen takový otvor, kudy se ty kabely musí protáhnout a jeden z těch kabelů - ten od kabelové televize - je moc krátký, takže se tam do toho malého prostoru musí sahat naslepo a není to vůbec jednoduché. Nicméně televizi se podařilo zprovoznit a s laděním programů jsem si pak už celkem snadno poradil podle návodu.

Avšak moje jedenáct let staré video s novou televizí moc nekomunikovalo. Když se zapnulo, tak televize hučela a navíc, nahraný film mi blikal. Šel jsem se tedy zeptat do Electroworldu, co s tím je, a tam mi potvrdili, co jsem si myslel. Moc starý přístroj se nesnášel s fungl novým. Nijak zvlášť mi to nevadilo, protože jsem měl video už dvakrát v opravě a do další se mi investovat nechtělo. A tak jsem se rozhodl pro koupi nového přístroje. Byl bych blázen, kdybych v dnešní době, kdy jsou VHS kvapem na ústupu, koupil nové video, a proto jsem se rozhodl pro DVD rekordér.

Vybráno jsem měl celkem rychle, cena byla příznivá, prodavač ochotný - schválně jsem se zeptal, kdy tam bude, protože jsem od něj koupil i tu televizi a byl jsem s jeho přístupem velmi spokojený. Vysvětlil mi totiž všechno jako malému dítěti, což v tomto případě opravdu potřebuju. Zakoupil jsem DVD rekordér, nechal jsem si vysvětlit, jak ho propojím s domácím kinem a doma zase následovalo propojování kabely. Byla to fuška, byl jsem nervózní, jak se s tím máma moří, ale nepřekročilo to přijatelnou mez. Vložím disk do DVD rekordéru, spustím, s televizí komunikoval obraz i zvuk, a tak spustím domácí kino a… Ticho jak v kostele! Co může být špatně? Procházel jsem návod k DVD rekordéru i k domácímu kinu, ale na nic jsem nemohl přijít. Máma se mořila s kabely, zkoušela tenhle přehodit a tamten přehodit, mez mojí flegmatičnosti se přehoupla do sféry cholerična, nadával jsem, že jsem se měl na všechno vykašlat a byl jsem připraven dojít opět do Electroworldu, že je mi líto, ale propojit s domácím kinem to nejde a budu to tedy muset vrátit, na což mám do 14 dnů právo bez udání důvodu. Už jsem prostě nesnesl, abych se díval na to, jak se máma moří s debilníma kabelama.

Ovšem máma se pak pořádně podívala do návodu k domácímu kinu, což mě vytočilo, protože jsem do toho přeci čuměl jakou dobu a nic. Dopadlo to tak, že jsem jaksi přehlédl dvě slova "opakovaná volba". Lépe řečeno nepřehlédl jsem je, ale vůbec by mě nenapadlo, že to patří právě k tomu, co potřebuju, aby mi šel zvuk do všech repráků. A tak jsem to zkusil a hle, na displeji se "aux-ana" změnilo na "aux-dig" a já už tušil, že to bude ono. A taky že bylo. Souboj byl dobojován.

Ono mě opravdu nevytáčí, že mi něco nejde, ale to, že když mi to nejde, když mi mozek nezapaluje správně a nedonutí mě jedním blbým cvaknutím na dálkovém ovladači udělat ten kýžený vítězný úkon, tak kvůli tomu musí být zaměstnaný další člověk. To mě teda dokáže fakt naštvat a jsem vzteky bez sebe.

Všechno teď tedy funguje, jen kdyby byl lepší příjem. Ono by se řeklo, že když mám kabelovku, tak jsem v pohodě. Bohužel je opak pravdou. Pokud jste někdo tady z našeho okolí, tak mi nejspíš dáte zapravdu, že firma K+K Cable Milevsko, je příšerná firma. Holt nemají konkurenci, tak na to dlabou. Ale nebudu se rozčilovat kvůli těm kreténům, budu jim pořád dokola volat, dokud mi tu s tím něco neudělají. Z DVD je obraz parádní a zvuk taky.

A já už asi do smrti nezapomenu, co je to "opakovaná volba". Dobře mi tak!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tvoje kamarádka tvoje kamarádka | 28. července 2007 v 13:51 | Reagovat

No....ač jsem zdravá, tak to, co popisuješ zažívám mnohdy...a stejně nakonec potupně musím pro někoho jít a přiznat, že sice číst umím, ale ty názvy mně nic neříkají a prostě to do kupy nadám. A když se náhodou zadaří a metodou pukusu a omylu  to do hromady dám, tak jsem sice navenek hrdinka největší, ale tam uvnitř vím, že to bylo jen veliké štěstí.

2 bb bb | 3. srpna 2007 v 12:56 | Reagovat

hehe, a to jsi Lev a ne umanutý Beránek. Co máme my berani říkat, když my si věčně o něco otloukáme kebuli a dopeme vztekle kopýtky..a ono to přesto nejde a nejde.

Lev si stejně po čase máchne tlapou a královsky zařve.......

Ne, promiň, samozřejmě, že tak trochu žertuji! Rozumím o čem mluvíš. Ale prostě jsem si tu poznámku nemohla odpustit.

smajlík

3 Skip Skip | 3. srpna 2007 v 22:27 | Reagovat

bb: Neprovokuj - sežeru (úsměv)

4 bb bb | 3. srpna 2007 v 23:56 | Reagovat

nestraaaaš - úsměv - ..........

Náhodoou, já bývám s lefíkama velmi zadobře - mrknutí-

5 Skip Skip | 4. srpna 2007 v 9:51 | Reagovat

bb: Dvě ohnivá znamení, to bývá dost bouřlivé (úsměv)

6 bb bb | 4. srpna 2007 v 15:02 | Reagovat

dva úsměvy

7 Daniela Daniela | 14. ledna 2014 v 3:36 | Reagovat

No půl 4 ráno a já se strašně tlemim...........líbí se mi jak jsi to napsal,protože já tu televizi neumim ani zapnout natož zapojit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama