OSN – Organizace Stupidních Negramotů

1. srpna 2007 v 12:49 |  Kolem dokola
Dárfúr je synonymem utrpení mnoha milionů lidí. Sleduji situaci v této části světa docela pravidelně.


Již v roce 2003 tam začaly arabské milice, v "tichosti" podporované vládou v Chartúmu, terorizovat místní černošské obyvatelstvo. Více než 200 000 lidí bylo zabito a přes 2 000 000 lidí uteklo ze svých domovů. Nejvíce trpí děti, jako v každém ozbrojeném konfliktu na celém světě.

Jednotkám Africké unie, které byly do Dárfúru vyslány, se nedaří obyvatelstvo chránit a ono ani není divu, protože jak mohou asi tak pomáhat jednotky, jejichž příslušníci znásilňují malá děvčátka a ženy, jak o tom přinesla zprávy britská televizní stanice Chanel4. V uprchlickém táboře Geraida v jižním Dárfúru, kde je i základna Africké unie, docházelo k těmto odporným činům. Africká unie se samozřejmě ohradila a ustanovila vyšetřovací komisy, jenže výsledky vyšetřování nikde, všechno se tak nějak smetlo ze stolu. Kdo by věřil nějakým chudým černošským holkám.

Říkal jsem si, na co sakra čekají hlavy mocností? Kolik lidí musí ještě zemřít, být znásilněno, vyhnáno s domovů, aby se konečně začalo něco dít, aby se konečně někdo pokusil zastavit to šílené běsnění? OSN, ta "úžasná" organizace, která stojí miliardy, je opravdu jednička ve vydávání rezolucí. To jí jde opravdu skvěle, jen co je pravda. Dámy a pánové se sejdou, hezky do kruhu se rozsadí a vydají rezoluci, ze které si ale nikdo nic nedělá a miliony lidí trpí dál, den za dnem. A když se sejde Rada bezpečnosti OSN tak už je takovým folklórem, že Rusko a Čína vetují prakticky cokoliv.

Jsem jen obyčejný člověk, žádný politolog nebo odborník na mezinárodní vztahy a možná je to dobře, protože bych byl asi permanentně nasranej, kdybych do všeho pořádně viděl. Mám ale selský rozum (nejen kvůli mému příjmení) a je mi nad slunce jasnější, že nějaká rezoluce odsuzující násilí v Dárfúru nepomůže.

Organizace Stupidních Negramotů (já tý partě prostě jinak říkat nemůžu) se konečně po tolika letech rozhoupala a schválila vyslání mírové mise, čítající 26 000 vojáků a policistů. Nakolik tam budou prospěšní, to ukáže čas, ale doufám, že alespoň umožní přísun humanitární pomoci lidem, kteří tam nepředstavitelně trpí.

USA se ke sponzorování mise nepřidaly. Prý nesouhlasí s některými body rezoluce. Haha (hořký smích). Banda okolo kovboje Jirky Chodce Křoviny prostě nevidí důvod angažovat se někde, kde jim to nepřináší nějaký prospěch. Irák a Afghánistán jim zatím stačí. A že Čína rozhodně nesouhlasí? Není divu. Vždyť pro svou bleskově vzrůstající ekonomiku potřebují nerostné suroviny a těch je v Africe spousta, takže je dobré být zadobře s tamními vládci, ať už provádí cokoliv.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama