Mějte soucit s potřebnými...

7. srpna 2008 v 23:30
Znáte to: Velká katolická show. Plný stadion, tisíce lidí a na pódiu sám nejvyšší, po němž už je jen Bůh Otec, Syn a Duch svatý.


Promlouvá k davu věřících a jelikož jsou tam televizní kamery, promlouvá i ke mně. A říká mi o Božím milosrdenství a soucitu s potřebnými a spoustu toho napovídá. Jde mu to fakt dobře, protože kecat, to on umí. A mně se velmi rychle zvyšuje krevní tlak, když ho tak vidím a slyším. Nejen jeho, ale i tu suitu kolem něj.

Jdi někam, šestnáctej Benedikte, říkám si a nahlas si rozhodně neberu servítky, to mi věřte. On si tam mele o soucitu s potřebnými voháknutej v tom svým parádním dresu. Kolik lidí by se nažralo jen za tu tvojí čepici, ty kecale! A kolik vůbec stála tahle tvoje show? Jo, rozhodně prospělo potřebným tohle tvoje vystoupení. Dobře se nažerete, až tohle skončí, že? No, možná máš nějakou dietu, přeci jen už nejsi nejmladší. Ale spousta tvých nohsledů v černých sutanách s purpurovými čepičkami si pořádně nacpe nácka. Jen si dejte, potřebným jistě stačí ty kecy a mávnout do vzduchu znamení kříže. A v hlavě už vám to jistě šrotuje. Co? No přeci to vaše vatikánské politikaření. Je mi z vás na blití.

Nemám vůbec nic proti obyčejným upřímným katolíkům. Nemám vůbec nic proti farářům, pro něž je kněžství opravdovou službou a posláním. Nemám vůbec nic proti misionářů, kteří pomáhají v těch nejchudších částech světa. Ne, neodsuzuji katolíky všeobecně a nemyslím si o všech jen to nejhorší. Ale jací katolíci mi opravdu pijí krev, to jste už jistě pochopili.

Já když vidím ty vypasený prasata, který se nechávají vozit v limuzínách… Už zase vidím vzteky rudě, jen si na to vzpomenu. Normálně tady nad klávesnicí skřípu zubama. Kdybyste jen věděli, jak se musím krotit, abych "na plnou hubu" nepoužil slova, která mám právě v hlavě. I tak si někdo určitě pomyslí to, co někteří vyjádřili v komentářích k tomuto článku. Ale mě je to úplně jedno. Kašlu na nějakou etiku, nebo na to, že se nevyjadřuji zrovna slušně nebo uhlazeně. Nemám k těm, o nichž jsem psal, absolutně žádnou úctu. Oni si ji prostě nezaslouží. A ty jejich mega akce, když někam papež vyrazí, to je k vzteku a pláči.

A to jsem se radši ani nerozepisoval o tom, co prováděli katolíci v minulosti. Však o tom má každý alespoň nějakou tu představu, že? Ostatně nejen v minulosti, jež patří do dějepisu. Jo, spousta lidí poznalo na vlastním těle, jaký je takový katolík v sutaně chlapík.

Mějte soucit s potřebnými…

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vk vk | 8. srpna 2008 v 22:02 | Reagovat

Trochu jsem se zastyděla a trochu zas zamyslela.....trochu víc s tebou souhlasím.

2 ester ester | 13. srpna 2008 v 19:24 | Reagovat

...hmmm, k tomuto článku nemám výhrady, naopak, vidíme stejně rudě...a jsem ráda, že jsi se ve svém slovníku krotil...úsměv

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama