Pohodička

3. srpna 2008 v 13:38 |  Kolem dokola
Dnes jsem před jedenáctou hodinou dojel na konec ulice. Dal jsem si cígo a jen tak jsem koukal jako obyčejně.


Oboje dveře do dílny mého kamaráda byly otevřené a bylo slyšet, že se uvnitř pracuje. Po chvíli vyšel ven kamarád s manželkou, vzali si židle a přisedli ke mně na druhou stranu ulice. Kamarád měl nějakou bagetu a k tomu popíjel pivo z láhve a jeho žena si dávala koblihu s kávou.

Seděli jsme na sluníčku a povídali o všem možném, nijak však důležitém, protože už si nepamatuju, o čem to vlastně bylo. Prostě takové to běžné povídání. Když kamarád dojedl a dopil, přinesla mu manželka koblihu s kávou. Seděl tam rozvalený jako paša a nechal se obsluhovat. Dokonce držel hrnek s kávou a manželka mu ji míchala. Nerad bych ale vzbudil dojem, že to tímto způsobem u nich funguje pořád. To vůbec ne. Jen se to tak v tu chvíli hodilo, takže jsme se u toho docela i pobavili, včetně souseda, který také zašel.

No a tak jsme si tam hezky vegetili, pokuřovali, jedli koblihy, pili kávu a přitom jsme koukali na kamarádova otce - již několik let důchodce - jak maká s bruskou a jak mu to jde pěkně od ruky.

Řeknu vám, byla to pohodička. Na práci se moc pěkně kouká.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ester ester | 3. srpna 2008 v 15:23 | Reagovat

Ty jo, to se někdo měl, já od rána kmitala jak barevná a vyjma krátké chvilky na oddych   :o)   jsem se ještě nezastavila a čekají mne 2 - slovy dva -kýble okurek....To míchání kávy mne fakt pobavilo...

2 Teke Teke | 3. srpna 2008 v 19:09 | Reagovat

A nikdo z vás mu ani pomoc nenabídl, co? :-spiklenecky mrkla

3 manka manka | 7. srpna 2008 v 9:52 | Reagovat

Scéna jako vystřižená z "Vesničky mé, střediskové"... mrk

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama