Kuchařka

5. října 2008 v 18:19
Na pultech knihkupectví už se objevila pěkná řádka kuchařek tzv. celebrit.


Marketingový tah je jasný. Když se na hospodyňku z knížky usmívá celebrita, hned se to lépe prodává. Co na tom, že celebrita si sama uklohní sem tam něco, co se dá opravdu pozřít. V knížce jsou krásné fotografie a spousta receptů. Z těch fotografií se sbíhají sliny, recepty vypadají jednoduše. Na talíři se to ale zrovna dvakrát nepodobá tomu, co bylo na fotografiích. Ale sníst se to dá, to ano. No, někdy se to, pravda, poněkud nepovede.

Neříkám, že některé celebrity neumí vařit. Do kuchyní jim nevidím. Ale každému soudnému člověku musí být jasné, že tyhle kuchařky přeci nesestavuje celebrita. Ta dodá jen jméno a tvář na obal, a potom inkasuje peníze.

A přesto, že mám k těmto kuchařkám negativní vztah, uznávám jednu celebritu, která ale byla svého času opravdovou Celebritou ve svém oboru a její jméno dodnes něco říká snad každému Čechovi.

Stačí se podívat na úvodní stránku a už se mi sbíhají sliny. Ta paní totiž opravdu vše vařila, pekla, smažila, upravovala, ochucovala, kořenila a já nevím, co se všechno musí dělat, aby to pak byl u stolu požitek. Když člověk vezme do ruky její kuchařku, tak si může být jistý, že nedala knize pouze svoji tvář.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bb bb | Web | 25. prosince 2008 v 18:05 | Reagovat

jeee.... hlavně mě uchvátila ta stará ohmataná knížka..

Já doma nedávno při hlubokosáhlé debordelizaci objevila v jedné bedně knížku kuchařských, a zejména cukrářských receptů, které si psal můj prapraprapředek, kterýžto byl vyhlášeným mistrem cukrářským..... Kamarádka jásala, že podle toho něco uklohní, zatímco já s dojetím koukala na ten ohmataný sešitek, a obyčejnou tužkou úhledně vykroužená písmenka z dávných časů..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama