Pozorovatel

3. dubna 2009 v 12:45 |  Kolem dokola
Nemám žádný politický názor. Jsem pozorovatel.


Tuhle mi někdo řekl, že náš prezident je čurák. Byl ekologicky zaměřený a rozčílilo ho, jak se vyjadřoval ke globálnímu oteplování. Možná je, možná není. Já ho neznám. Vím jen to, že když ho vidím a slyším v televizi mluvit, vypadá to, jako by si strčil do prdele velkýho černýho slimáka, kterýho mu ráno po dešti ulovil někde poblíž Hradu některý z jeho poskoků, a náramně si to užíval. Každý máme něco. Znal jsem jednoho, co si strkal do spoďárů žížaly. Jinde zase říkají, že jejich prezident je zkurvenej negr. A jinde by zase nevydejchali bílýho prezidenta, ale to jsou země, kde by jen totálního bílýho magora napadlo něco tak stupidního, že by kandidoval.

Nikdy jsem nebyl volit a nikdy nepůjdu. Někdy na to lidi reagují skoro pohoršeně, že jsem si něco takového vůbec dovolil. Že prý nemám právo nadávat. A kdo, do prdele, nadává? Já proti těm politickým hovadinám nikdy neřekl jediný slovo. Fakt mi stačí, když ty blbečky vidím a nemám jediný důvod, proč svým hlasem podporovat něco takovýho. Sliby, sliby, sliby…a přijďte k volbám, každý hlas je důležitý… Jedna strana slibuje tohle, druhá tamto, třetí něco dalšího atd. Momentálně máme v Poslanecké sněmovně pět stran. V našem volebním systému nemůže žádná strana získat tolik mandátů, aby měla většinu. Tedy může, ale ta možnost je jen teoretická, takže se musí slepit různé koalice nebo vládnout s opoziční smlouvou v kapse. A to znamená kompromisy. Tím pádem už ty předvolební sliby nejdou tak lehko splnit a některé vůbec ne. Docela by mě zajímalo, jak se cítí takový lidovecký volič. Jednou se socanama, pak proti nim a jak to bude po dalších volbách, Bůh suď (v případě lidovců asi doslova). Pak holt lidi nadávají, jakej je to bordel, protože se v tý změti kompromisů jaksi nedostalo zrovna na ten slib nebo sliby, kvůli kterému/ým dali hlas té které straně.

Nedávno jsem také slyšel, že poslankyně Jakubková je kráva. Jen pro připomenutí, je to ta, co ji vyloučili ze Strany zelených a pak hlasovala pro vyslovení nedůvěry vládě, čímž přispěla k jejímu pádu. Věděl jsem, že je "problémová", ale neznal jsem ji, takže jsem ani nemohl říct, jestli je nebo není onou přežvýkavkyní. Potom jsem ji ale viděl v televizi, kde se jí reportér ptal na důvody jejího hlasování proti vládě a ona nebyla schopna říct jediný rozumný důvod. Pořád jen plácala něco mimózního. Musel jsem uznat, že je to kráva.

Hodně lidí nemůže vystát Paroubka a hlavně Ratha. Nedivím se jim. Jejich chování a projevy vzbuzují antipatie. Bohužel hodně lidí slyší na jejich populistický kecy. Jsou na pěst, ale já je nevolil, takže mám klid. Stejně jako jsem nevolil ODS s jejich buranským předsedou a ministrem Langerem, co zvedne obočí, našpulí tlamu a mluví, jako by si od prezidenta půjčil jednoho ze slimáků. Asi nemusím říkat, že ohledně ostatních stran mám také čisté ruce. Jsou všichni jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Prachy, prachy, prachy, imunita, prachy, prachy………………………………………lidé. Nikdy nepochopím, za co berou takový prachy. A proč si nepřilepšit do rodinného rozpočtu, když zákon nezakazuje zaměstnat jako asistenta/ku rodinného příslušníka. To uznejte, že by byli sami proti sobě. No a když už se svézt MHD, tak přeci zadarmo, jak jinak. Musela by mi ruka upadnout, kdybych na tohle měl svým hlasem přispět, ať už bych volil na jakoukoli stranu, doleva, doprava, do středu, do pravýho středu, do levýho středu, na sever, na jih…kdo se v tom má, do prdele, vyznat. I kompas by z toho vrhnul.

Poplatky, radar, rozpočet, socani: špatně špatně špatně, všechno je špatně!!!, až bude ODS v opozici tak: špatně špatně špatně, všechno je špatně!!!, korupce, Kubiceho zpráva, Krakatice, kauza Wolf, Savoy, justiční mafie, slovní urážky, obviňování ze všeho možného, podávání trestních oznámení jeden na druhého, pořád dokolečka dokola, to to jede, to to tóči na to našem kolotóči…a ať se práší za kočárem. A když novináři moc kecaj a píšou, dají se jim náhubky a vykážou se z kuloárů.

Ale když někdo řekne, že je to hrůza ti NAŠI politici a že je to jen pro ostudu, tak to musím protestovat, protože, nedělejme si iluze, ono je to všude stejný. Někde lepší, někde horší. Všude jde ale o koryta a nejdřív vlastní prospěch, pak až to ostatní. Někdo to umí maskovat lépe, někdo hůř. A v jiných zemích také lidé nadávají a říkají si, jak jsou ti jejich politici a parlament pro ostudu, pokud tedy nějaký parlament vůbec mají.

Nechodím do hospody, abych nadával na politiky, ani na poměry v zemi. Nedržkuju ani nikde jinde. Nevolím, tak nenadávám. Jen pozoruji a vidím a jsem rád, že s tím nemám nic společného. Kdyby to takhle dělali všichni, kam bychom přišli? To nevím. Vy ano? Ještě se to nestalo a myslím, že ani nestane. Ano, myslím si, že tohle stojí za hovno a tamto je dobrý. Zatím mi ale naši politici nestojí za to, abych jim dával svůj hlas. Jinak ale dobrý: Lidi můžou v klidu nadávat a nic se jim za to nestane. Klidně může ekologicky zaměřený člověk říct, že je prezident čurák a nic mu nehrozí. Můžeme demonstrovat a stávkovat, a když se přitom budeme chovat tak, aby nedošlo k ničení majetku, nedá nám policie po hubě. To je všechno jistě velký krok kupředu. Ale já radši dál zůstanu pozorovatelem. Ať si o mě myslí, kdo chce, co chce.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 vk vk | 3. dubna 2009 v 19:08 | Reagovat

Můžu jedině zatleskat tomuhle článku..... ale až já budu na ministerstvu......(úsměv)

2 Skip Skip | 3. dubna 2009 v 22:12 | Reagovat

vk: Až budeš na ministerstvu, tak to moje pozorování asi přejde ve šmírování (smích)

3 ester ester | 6. dubna 2009 v 9:52 | Reagovat

...není k tomu co dodat...žel ...

4 NY :) NY :) | 6. dubna 2009 v 20:44 | Reagovat

Ahoj. Prosímtě, nevím, možná se pletu, ale nechodíš do školy v Českých Budějovicích?

5 Skip Skip | 6. dubna 2009 v 22:40 | Reagovat

Tam jsem chodil, ale naposledy před sedmnácti lety!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama