Dopisy

16. srpna 2009 v 16:09
...


Ahoj Hanku!

Nějak nevim, co napsat na úvod, tak Ti popřeju všechno nejlepší k narozeninám. Věřim, že je pořádně oslavíš. Jak taky u Tebe jinak. Dostal jsem od kámošky k narozkám dvě knížky Tvých povídek. U nás vyšly jako Těžký časy a Pobryndané spisy. Tak se těšim, až se do nich pustim. Ostatně jako na každou Tvojí knihu a ke všem se průběžně vracim, protože ty Tvoje básně, povídky a romány, to je těžká palba. Vždycky mě dostáváš. Slyšel jsem názory, že Bukowski byl jen prasák, kterej psal o tom, jak chlastá, sere, šuká a nic víc v tom neni. Spousta zasranejch keců proti Tobě, ale už na to neodpovídám, protože vim, že Ty bys je poslal do prdele a myslel si svý. Zpočátku jsem se pokoušel vysvětlit, že to tak neni, ale nemá to cenu. Když někdo vidí jen tohle, tak ať si políbí. Stejně je to jen banda tupounů, co si sotva vrznou. Ne že bych teda já šoustal denně, ale jak víš, zkurvil jsem to jednim skokem do vody a teď už to holt neni jako dřív. Tvých výkonů jsem sice nedosahoval, jak v sexu, tak v chlastu, ale co se sraní týče, to jsem si taky dokázal vychutnat a moc dobře vim, jaký blaho je takový s citem vypuštěný pivní hovno. U mě jinak vcelku nic novýho. Pár lidí mě pěkně sere. Bohužel jim to nemůžu naplno narvat do ksichtu, protože jsem jaksi odkázanej na jistý jejich služby, co se mýho ochrnutí týče, takže musim držet hubu a krok. Jo, jasně, je to k posrání, když nad Tebou má takovou převahu nějaká blbá pipina, ale co s tim nadělám. Leda hovno. Moje literární činnost dost stagnuje. Nějak mi to prostě nejde z palice. Co jsem napsal, nikdo nechce, ale ani se moc nedivim. Je to spíš lepší průměr. Ale nijak se tim nestresuju. Dokážu přijmout, že jsem se nenarodil jako spisovatel. Napsal jsem jednu báseň a nazvali mě kvůli ní hnusným prasákem. Pohoda, žíly mi to nerve a svým způsobem to byla pochvala, protože jsem aspoň vytočil pár neukojenejch hulibrků. Pošlu Ti ji s tímhle dopisem. Ty vole, tuhle kouknu na polici, kde mám všechny Tvoje knihy a vidim, že proti Tobě tam trůní Shakespeare. A kurva, řikám si, to by se Hankovi nelíbilo. Vim, že Tě docela sral svejma nudnejma kecama. No, ne ve všem se shodnem, kámo, protože mě docela baví, i když je teda fakt, že sem tam mě i nudí. Ale to je jedno, každej čte něco jinýho a kdyby se všichni lidi shodli, byla by to děsná nuda. Tak jo, chlape, měj se fajn a až tam k vám jednou dorazim, bude to pořádná kalba.

Skip

***

Nazdar Skipe!

Díky za přání a obratem i Tobě všechno nejlepší. Od rána chlastáme s Célinem a Johnem Fantem. John je v poho, ale Céline je na sračky. Řeknu Ti, trvalo to dlouho, než jsme ho s Johnem ukecali, aby si dal panáka. On vůbec nepil a snad byl i něco jako vegetarián, nebo co. To se nedivim, že mu ke konci začal sračkovatět mozek a psal jak hovado. Z toho by zblbnul každej. Teď už je ale v pohodě, když jsme si ho s Johnem vzali do parády. Akorát pořád málo vydrží. Ale to se poddá. Času máme dost. Jak píšeš s tim Shakespearem, tak si představ, že ten alžbětinskej šmejd chtěl nedávno Célina vojet. Přišel jsem akorát včas. Céline už byl rezignovaně vohlej na stole s kalhotama dole a Willy vyndaval ptáka. Tak jsem mu dal pořádně přes držku, hovadu jednomu, až z toho začal koktat, takže má problémy s jambickým pentametrem. Ježiš, tyhle sračky s blbým rytmem mi ale lezou na nervy. Céline z toho byl dost mimo a pořád mi děkoval. A Shakespeare, co vim, tak dál šuká jen tu hnusnou pizdu Alžbětu. Ta báseň, cos mi ji poslal, je technicky teda nic moc, což sám víš, ale fakt je, že je pravdivá a že to někoho nasralo, na to kašli. Kolikrát se mi stalo, že nějaký ženský smrděla kunda. Je to hnus, ale na druhou stranu je to lidský a kolikrát mně, tobě nebo komukoliv dalšímu smrdělo péro, bůhví. Svět se kvůli smradlavým kundám a čurákům nezboří a šukat se bude vesele dál jako se šukalo kdysi v jeskyních. No a ty lyrický kecy, to je fakt vopruz. To přirovnání ke kouli mokrýho hajzlpapíru hozený do ksichtu je přesný. Že Ti psaní moc nejde, to je fuk. Buď to vyjde nebo nevyjde. Hlavní je neposrat se z toho, ať to dopadne tak nebo tak. Ale Ty jsi v klidu, takže pohoda. Hele, bejku, drž se a až se sem k nám dostaneš, tak to rozjedem. Ale znáš mě, jak se napiju, nejsem zrovna kamarádskej.

Hank
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Eliška Eliška | 18. srpna 2009 v 16:47 | Reagovat

Dodatečně všechno nejlepší, Skipe. Hele, vzali byste mě pak mezi sebe? (smmích)

2 Skip Skip | 20. srpna 2009 v 15:56 | Reagovat

No, co se mě týče, tak klidně. Céline je v klidu. Jak Fante, to nevím. A Hank? Jestli máš pěkný nohy, pořádnou prdel a vezmeš si krátkou sukni, tak bude spokojenej (smích)

3 Eliška Eliška | 21. srpna 2009 v 20:20 | Reagovat

No tak uvidíme (úsměv)

4 ester ester | 25. srpna 2009 v 21:38 | Reagovat

...jako, napsat dopis mrtvole - oukej, ale dostat od ní odpověď, to může napadnout akorát tebe ( smích )..jinak, jako vždy, nechutně sprostý ( opět smích ), ale říkal jsi, že mně za mou upřímnost nezdrbeš, tak čekám pochvalu, je ti to jasný, jo? ( smích a smích )

5 Eliška Eliška | 30. srpna 2009 v 12:32 | Reagovat

Skip je úchvatně sprostej a neni nechutnej, i když po té jeho básni jsem znejistěla (smích)

6 Skip Skip | 30. srpna 2009 v 12:34 | Reagovat

ester: Nebuď citlivka, nebo sem napíšu něco tak romantickýho, že se z toho po... (smích)

7 ester ester | 30. srpna 2009 v 13:12 | Reagovat

Skip: ...nenapíšeš, protože to neumíš !..se ukaž... ( vysmátej, opravdu spokojenej a škodolibej smajlík )

8 Skip Skip | 12. září 2009 v 20:07 | Reagovat

Tak napsat něco jako:

...tvých očí vlahý hled,
tvůj hlas je sladký nápěv
a rty jsou lesní med...

to bych zvládnul. Takových pitomostí se dá napsat a asi by měly i úspěch, ale to bych fakt nezvládal tohle pouštět do světa. Už jen v rychlosti napsat tyhle tři verše nebyl problém, ale...brrr

9 monca13 monca13 | 18. listopadu 2009 v 23:57 | Reagovat

Skip: tahle pitomost stojí opravdu za hovno, i když sprostá slova moc často nepoužívám.
Ale zkus napsat něco romantického a přitom k pláči pravdivého, bez použití sprostých slov, jako je např. text písně I am a rock (Simon and Garfunkel). Nebo něco jako texty Michala Horáčka.
můj názor (rozpačitý  a nesmělý smajlík)

10 Skip Skip | 19. listopadu 2009 v 21:59 | Reagovat

monca13: Přeci je jasný, že romantické věci se píší bez sprostých slov. Když budu chtít a bude se to v textu hodit, nepoužiju ani jediné sprosté slovo. Ježiš, proč všichni řeší sprostá slova? Ach jo!

11 monca13 monca13 | 19. listopadu 2009 v 22:50 | Reagovat

já teď neřeším sprostá slova, ale tvůj příklad romantického textu (nevím jaký smajlík sem dát) (úsměv)

12 monca13 monca13 | 19. listopadu 2009 v 23:07 | Reagovat

Já jen že všechny romantické texty nejsou sračky a sprosté slovo na pravém místě mně nevadí, ale zkrátka my dva se na oblíbených autorech nikdy neshodneme (pro mě to taky rozhodně není Pilcherová a spol.), a je nesmysl někoho nutit, aby změnil svůj vkus, i když musím přiznat, že nemám moc ráda lidi úzce zaměřené - tohle se mně líbí a nic jiného číst (poslouchat) nebudu - tím nemyslím tebe. Já ráda poznávám nové věci, i když vím, že se k nim možná nebudu vracet, znovu čtu, poslouchám a dívám se samozřejmě na to, co se mně líbí, ale abych mohla něco kritizovat, měla bych si to přečíst (viz Povězte mi, vy básníci).  

13 monca13 monca13 | 20. listopadu 2009 v 15:16 | Reagovat

Edgar Allan Poe je i můj oblíbený spisovatel, mám doma tu jeho velkou černou knížku i pár zfilmovaných povídek z Levných knih, Steinbecka mám taky ráda. Tak přece jen něco.

14 Skip Skip | 20. listopadu 2009 v 20:16 | Reagovat

Nikdy jsem neřekl, že všechny romantické texty jsou sračky! Dokonce jsem tu i psal, že si klidně přečtu Seiferta nebo Pabla Nerudu, kteří umí psát krásně lyricky. Psal jsem proti úplně jiným básním a textům. O tom, na čem se ohledně literatury shodneme, nevím, protože tě neznám a ty neznáš mě a vlastně vůbec nevíš, co čtu a jak to vnímám. Vyvozuješ si pro sebe úplně mylné závěry. Něco si u mě přečteš, což je v pořádku a nevadí mi kritický názor, jen se mi zdá, že je to často "já o koze a ty o voze".

15 Eliška Eliška | 20. listopadu 2009 v 20:27 | Reagovat

Ježišmarja, viděla jsem tu pár komentářů monci13 a přijde mi, že jsi docela často mimo. Přesně jsem měla na jazyku, co Skip v závěru svého komentáře. Nevím, jestli nebudu smazaná, ale proč tak hrozně meleš hadry? Jsi strašně mimo, nebo se možná jen neumíš vyjadřovat. Jen moc ráda píšeš a je to snad až grafomanský, protože přelouskat ty tvoje komentáře, to je umění, aby z toho člověk vyvodil nějakej smysl.

Co dělá pod tímhle článkem Poe a Steinbeck, to mi hlava nebere. Nikde tam o nich neni psáno.

No nic. Skipe, sorry, že jsem se tak rozjela, ale když mi něco vadí, musí to ven.

16 monca13 monca13 | 20. listopadu 2009 v 20:27 | Reagovat

nevypadalo to, že se tak snadno urazíš - když někam veřejně napíšu, že čtu ráda autory jako Poe a Steinbeck, nepopírám to potom
zbytek na chatu nebo zprávou

17 monca13 monca13 | 20. listopadu 2009 v 21:08 | Reagovat

Eliška: ten Poe a Steinbeck byla reakce na stránky http://rooz.own.cz/anketa_spisovatele.html
Chtěla jsem být jednou pozitivní.
Neboj se mých dalších "grafomanských výlevů" - ostatně proč je čteš, když tě nezajímají nebo ti dokonce vadí.
Já uznávám právo každého na vlastní názor a proto se s vámi loučím, už nebudu obtěžovat.

18 Skip Skip | 20. listopadu 2009 v 22:02 | Reagovat

monca13: Ježkovy voči, já že jsem se urazil? Jak jsi na to přišla? A jakou souvislost by to moje údajný uražení se mělo souvislost s tím, že jsi uvedla Poea a Steinbecka? No a zbytek komentáře jsem nepochopil.

19 Eliška Eliška | 20. listopadu 2009 v 22:38 | Reagovat

monca13: No to já taky uznávám právo každého na svůj názor, ale taky by si ho měl umět obhájit. Jenže ty se prostě sebereš a odejdeš. Fakt dobrý.

Jo a kdybys to přeci jen četla, tak teď už chápu proč tu byl najednou Poe a Steinbeck, jenže uznej, že ti jaksi nevidíme do hlavy, na jaké stránky bůhví kde to vlastně reaguješ.

20 ester ester | 30. listopadu 2009 v 22:13 | Reagovat

Ahoj Marišku....žel, myslím si, že jsi lehce ujel ( jenom nevím proč )a k tomu, co zde napsala Eliška se raději nebudu vyjadřovat..je to tvůj blog ( úsměv )

21 "chybička se vloudí" "chybička se vloudí" | 4. prosince 2009 v 15:19 | Reagovat

Myslím, že Hank ani Charles by asi nenapsali "přirovnání ke kouly". Ale možná se pletu, neznám je tak dobře jako ty.

22 Skip Skip | 10. prosince 2009 v 15:01 | Reagovat

Hank a Charles jedno jsou. Bukowski byl častěji oslovován jako Hank. A to o kouly hajzlpapíru jsem napsal já. V odpovědí je jen kvitováno, že je to přesný. Je to samozřejmě fikce, ale to je ti jasný.

23 "chybička se vloudí" "chybička se vloudí" | 12. prosince 2009 v 0:55 | Reagovat

Všechno, co píšeš, samozřejmě vím. Já jen, že kouly je hrubka jako... A že by si toho nevšiml ani Bukowski alias Hank ve své odpovědi?

24 Skip Skip | 14. prosince 2009 v 15:29 | Reagovat

No ty jo, to je SÍLA. Se jdu normálně zahrabat. A já si tak zakládal na tom, že dělám jen minimum chyb. NO ALE TOTO... Holt jdu opravovat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama