Auto, letadlo, raketoplán...žena

10. května 2011 v 21:05 |  Kolem dokola
O napsání tohoto článku jsem přemýšlel hodně dlouho. Pořád jsem si rovnal v hlavě, co chci vyjádřit, a hlavně aby to bylo pochopitelné a nevyznělo to úplně jinak, než jsem měl v úmyslu. Přiznám se, že to stále nemám srovnané, zcela jak bych chtěl, na 100%, jako mám vždy srovnané to, co chci napsat. Vždycky musím mít vše nejprve v hlavě od prvního do posledního písmene, ať už píšu krátký text nebo třeba knihu. Jinak prostě nejsem schopen psát. Ale uvidím, pustím se do toho a snad se mi to podaří.


Před nějakým časem jsem na Facebooku napsal, že za většinu problémů se ženami si muži mohou sami, a přitom je to tak jednoduché, stačí respektovat to, že "ženy sice rády jebou, ale nesmí se s nima vyjebávat". Reagovaly na to pouze ženy a veskrze pozitivně, což mě potěšilo. Od té doby mi to stále vrtalo hlavou a chtěl jsem to víc rozvést.

Jistě, ono výše zmíněné, řekněme, rčení, je velice zjednodušené a navíc to ani není z mé hlavy, ale řekl ho Michael Douglas alias Strýček Wayne v docela zapomenutelném a nudném filmu Bejvalek se nezbavíš. Přes nepopiratelnou vulgárnost a zkratkovitost to má hodně do sebe a je to vskutku pravdivé, ač pronesené mačistickým děvkařem (míním tím Strýčka Wayna, ne Michaela Douglase, jehož soukromý život ponechávám jen jemu).

Muži dělají v přístupu k ženám strašnou spoustu chyb a žena není vůbec žádný blbý tvor. Naopak je mnohem senzitivnější a tudíž velmi brzy zaregistruje, že je s ní vyjebáváno. Mnohdy hned v první větě, kterou k ní muž pronese. Nejsem expert na partnerské vztahy, což jsem měl možná napsat hned na začátku, ale jsem docela dobrý pozorovatel a za svůj život jsem něco viděl, vyslechl (přímo nebo zprostředkovaně), včetně toho, že jsem se i já sám dostal do nejrůznějších situací, v nichž hrála hlavní roli žena.

Zvolil jsem přirovnání ženy k autu, letadlu a raketoplánu. Militantnější feministky by asi začaly vyskakovat, ale kdo by o tyhle odrůdy žen stál, že?

Auto se naučí řídit prakticky každý, až na pár výjimek. Někdo líp, někdo hůř. V podstatě to není nic složitého. Řízení se cvikem stává stále víc a víc rutinní záležitostí. Stejně tak jako jsou mezi muži horší a lepší řidiči, jsou mezi nimi i horší a lepší milenci. Muž, který se třeba v baru chce seznámit s nějakou ženou a nejde mu o nic jiného než o sex, což je zcela legitimní, by měl podle toho také s tou ženou mluvit. Samozřejmě slušně, respektovat, že je to žena a ne jen nějaký kus. Dá se na rovinu naznačit, o co jde, a pokud je žena stejně naladěna, dojde k oboustranné interakci a vše je zdárně završeno nezávazným sexem na jednu noc. Pokud žena stejně naladěna není, pak dojde k vzájemné neshodě, ovšem v přátelském duchu a muž může jít zkusit štěstí jinde. Ale pokud začne muž na ženu zcela mimo mísu, existuje na to termín "valit šrouby do hlavy", pak tuto skutečnost žena velmi rychle pozná, zaregistruje, že je s ní vyjebáváno a muž je odmítnut, i když byla třeba žena naladěna původně na stejnou vlnu. Faleš ženy nesnáší.

Pokud už muž a žena žijí v nějakém partnerském vztahu a muž stále zůstává u "řízení auta", je to cesta do pekel. Přijít domů, večeře, fotbal v TV a pak lehnout do postele a očekávat, že se žena bude automaticky milovat, tak to fakt nefunguje a je smutné, kolik mužů si to neuvědomuje. Smutné také je, kolik žen se nakonec s touhle rolí smíří. Autu stačí benzín, nafta, olej a je spokojené, poslušně jede. Má ženě stačit výplata, kytka k svátku, narozeninám, výročí, pokud si muž vůbec vzpomene? A je to vůbec fér, aby žena prostě jen posloužila, muž si odbyl své a až to na něj přijde tak znova a stále dál, až je to rutina jako řízení auta? Myslím, že si každý umí opovědět sám.

O kolik méně je pilotů velkých dopravních letadel než řidičů aut. Takový pilot musí se svým strojem zacházet mnohem citlivěji než řidič, mnohem víc pozornosti mu musí věnovat. Žena nepotřebuje jen sex, i když ho má ráda, užívá si ho, ale dokáže ocenit i vlídné slovo, pohlazení, různé jiné pozornosti, které nemusí bezprostředně souviset se sexem. V tomto přirovnání jde o to, že sladit vnější a vnitřní přístup k ženě, projevit zájem o ni a její problémy, je mnohem víc než jen rutinní hrrr na věc, víc než nasednout do auta a přepravit se z místa na místo. Žena se ráda poddá muži, se kterým se cítí v bezpečí, ale musí také cítit, že je chápána a respektována, musí cítit, že není jen někým, na kom je vyžadováno uspokojení. Muž, který to dokáže, se stává pilotem, který zažívá se svým letadlem soulad a pohodu, protože se chová ke své ženě přesně tak, jak by muž měl.

Pilotů raketoplánu je jen hrstka. Je to vlastně jakási elita. K pilotování raketoplánu se musí přistupovat s ještě větším umem, jemností a citlivostí. Mužů, kteří by se k nim dali přirovnat ve vztahu k ženám, moc není. Přirovnání k raketoplánu jsem ale použil z jiného důvodu. Jistě jste si všimli, kolikrát ve zprávách hlásí, že start raketoplánu je naplánován na určité datum. Pak se objeví zpráva, že byl start z nějakého důvodu odložen. Co udělá pilot raketoplánu? Vzteká se, je rozčilený, podrážděný, chce letět za každou cenu? V žádném případě. Nic takového, protože ví, že by to mohlo mít fatální následky. Start je odložen a pilot trpělivě čeká, až bude vhodný čas ke startu. Žena také nemusí mít náladu zrovna tehdy, když ji má muž. Hloupý ten, který kvůli tomu vyletí, a naopak moudrý ten, který to respektuje. Odklad nemusí být na škodu a navíc, pokud se muž chová k ženě, jak by měl a ne jako řidič auta, pak si žena určitě nebude vymýšlet důvody, jak se vyhnout oné parodii na milování.

Je samozřejmé, že někdy vztah neklape proto, že ti dva lidé k sobě prostě nepatří. Ale je spousta vztahů, které by fungovat mohly, ale nefungují, protože my muži jsme zpohodlněli, myslíme si, že máme ženu jistou, což je velká chyba. Ideální spojení dobrého řidiče auta a pilota letadla s trpělivostí pilota raketoplánu nemusí být zas tak vzácné, jak by se třeba někomu mohlo zdát a dokonce to ani nedá moc práce. Chce to jen být pozorný a rozhodně se ženami nevyjebávat, protože vám to vždy vrátí - a právem.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MinaP MinaP | 22. června 2011 v 16:38 | Reagovat

Kéž by to každej chlap viděl takhle :-)

2 skip skip | 4. července 2011 v 12:17 | Reagovat

No jo, no. Co se dá dělat :-)

3 vk vk | 1. září 2011 v 22:47 | Reagovat

Trochu opožděně přidávám i svůj názor a postřeh ze života:-)Ono čekat na řidiče raketoplánu a možná i letadla, by se také nemuselo vyplatit, protože by se mohlo stát, že ženská zůstane sama:-()Já myslím, že i řidič auta, kterého ženská taktně:-)vyhodí od volantu a začne si řídit sama, není k zahození.Jedna moudrá paní mi kdysi řekla, že všechno má v rukách žena, ta když chce, tak......ale je třeba zvážit hned na začátku, do jakého auta žena vleze.Pokud si sedne do obouchané, zrezivělé škodovky, kterou řídí neoholený, špinavý maník se startkou v puse a bednou piva v kufru, tak té asi nic jiného, než lačné toužení po řidiči letadla či raketoplánu,už nezbyde.Doufám, že rozumíš, jak to myslím;-)

4 skip skip | 4. září 2011 v 13:56 | Reagovat

Jj, napsalas to moc hezky a srozumitelně. Přesně vím, co máš na mysli. Jenže já moc jaksi z pochopitelných důvodů nemůžu psát až tak moc z pohledu ženy, i když si myslím, že je docela dobře znám, a přesto dokážu udělat v životě takový boty a kopance, že je to k neuvěření.

5 vk vk | 6. října 2011 v 22:25 | Reagovat

Boty a kopance děláme v životě všichni a stejně tak si stále všichni naivně a nadutě myslíme "jak moc toho o životě víme":-(
Chybí mi i tvé psaní Máry......

6 Malina Malina | 7. listopadu 2011 v 20:12 | Reagovat

Srozumitelné a pravdivé ale dodal bych na konec článku ...a dvakrát tolik. Přirovnáni je dobrý a řeknu ti, že ženy mají dar odhalit lež nebo ojebávání dřív než začneš.
Známého děda jednou řekl "pamatuj si, že není každý den posvícení", a tahle věta mě přiměla se začít učit řídit letadlo a nezůstat jen na silnici, i když ještě neumím stoprocentně ovládat auto ve všech situacích. Plno chlapů si myslí a možná i jsou králové silnic ale takový se ani nechtějí auta vzdát, protože jsou pro většinu machři a to má vliv na jejich ego, které je činí sebejistými, sebevědomými, hrubými a ráznými a to některým ženám (méně inteligentním) vyhovuje a výšky je nalákají. Ty intelektuálnější chtějí zkušenějšího řidiče nebo spíše piloty a k naučení toho, pokud nemáš vrozený talent je mít trpělivost a chuť se učit z chyb. Pak je otázka kolik děláš chyb a jak velký. Protože v článku to popisuješ jen z jednoho úhlu (hlavně sexu) a většina žen má sex na nižší příčce potřeb než muži a proto psát jak se stát dobrým pilotem i mimo postel je na daleko delší článek, ale říká se že kvalitní sex je pevný základ vztahu takže "mít pro oba uspokojivý sex jednou týden je lepší než každý den jen pro chlapa".

7 Mireček Mireček | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 17:47 | Reagovat

Moc pěkný blogík. Zase někdy mrknu

8 skip skip | 21. listopadu 2011 v 16:52 | Reagovat

Malina: Dobře napsáno.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama