Jedna píča za druhou

13. srpna 2012 v 20:17 |  Kolem dokola
Dnes bylo v naší ulici vskutku rušno.


V baráku přímo naproti se rozhodli, že vymění střechu. A tak kolem půl deváté ráno nastoupila parta chlapů a dali se do díla. Šlo jim to pěkně od ruky, to se musí nechat.

No a jak tak pracovali, dorozumívali se mezi sebou hezky česky a pěkně jadrně. Vole nebo všelijaké variace na prdel, to byla jen taková lehká slůvka. Tam seshora se ale snášely kurvy a jedna píča za druhou, přičemž v mírném větru se tyto nesly do dálky tou naší povětšinou tichou ulicí.

Předpokládám, že na té střeše budou pracovat asi tak 3 - 4 dny, takže to bude v ulici pořádné procesí kurev a jejich výdělečných orgánů. Mně osobně to nijak nepohoršuje a nezaslechl jsem, že by se někdo pohoršoval, spíš to bylo kvitováno s úsměvem, a jestli měl někdo něco proti, tak má holt smůlu, protože svoboda slova mezi dělným lidem je cosi, proti čemu není radno něco namítat.

Když jsem tak seděl u nás na dvoře s knížkou na klíně, zaujal mě jeden z té party, který měl nejsípš jisté umělecké sklony. Přibližně uprostřed střechy potřeboval rozvinout jakousi plachtu, ale foukal mu do ní vítr. Nezačal nadávat, jak by se dalo předpokládat, ale notoval si v hlavě se mu právě zrodivší melodii doprovázenou jednoduchým textem: Vítr posranej, vítr posranej, vítr posranej... V podstatě to byl jednoduchý kánon.

Docela se těším, až se zítra pustí do druhé půlky střechy.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama