Když lehnu na záda

31. srpna 2012 v 15:00 |  Kolem dokola
Můžu v pohodě ležet na levém nebo na pravém boku. Ale jak lehnu na záda, nastane peklo.


Asi tak dvě a půl hodiny je klid. Pak se ale s velmi hlasitým výkřikem probudím. Je to takové to probuzení neprobuzení, takže hned zase usnu. Ovšem pouze na chvíli. Následuje další probuzení s hlasitým výkřikem a intervaly mezi spánkem a probuzením se zkracují.

Potom už se probouzím tak, že vnímám okolí, hlavně hodiny na hi-fi věži, takže mám přehled, kolik je hodin a jak ten čas vůbec neubíhá. Myslím si třeba, že už uběhlo hodně času, ale ony jsou to teprve 2 minuty. To pak zanadávám a zase usnu, aby se to vzápětí opět opakovalo. Pořád jsem přitom na takové té spánkové vlně, kdy ani nespím a ani nejsem zcela probuzený. Přesto ale ráno vím, že celou noc bylo v mém pokoji hodně hlučno.

Občas také zachrápu. Ale není to souvislé chrápání. Jen si tak chrochtnu a to mě vzbudí, přičemž zase buď zařvu nebo si zanadávám a zase spím.

No řeknu vám, spát se mnou v jednom pokoji, když lehnu na záda, to není žádný med.

Po takové noci jsem spíš unavený než odpočatý, a tak na mě přijde pravidelně útlum kolem jedné hodiny odpoledne. Ale to už jsem na vozíku. Nedá se nic dělat a musím spočinout, jak tomu říkám. A tak hodím ruku do zadu za to madlo (ručku), které používají choďáci, když nás někam tlačí. Tu ruku tam mám zaháklou jako pojistku, abych nespadl, až usnu. Takže tedy spočinu a dostaví se sny, přičemž jakmile se mi začne něco zdát, následuje probuzní, kdy sebou škubnu a nemít tu pojistku, jdu k zemi. Spočinutí trvá 30 minut až hodinu. Blbý na tom je, že mi padne hlava vpřed a potom ji zvednout, to je teda něco, jak mě hrozně bolí krk.

Zrovna před tím, než jsem začal psát, jsem se probral z odpoledního spočinutí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | 1. září 2012 v 20:50 | Reagovat

Ja mam asi uplne pitomy dotaz, ale ty si nemuzes lehnout k polednimu odpocinku (to zni trochu jako ve skolce, co?) Teda je mi jasny, ze asi ne bez pomoci, ale to jsi cely den sam? To musi byt obcas peklo...

2 Skip Skip | 3. září 2012 v 14:07 | Reagovat

Nejsem celý den sám, ale nechce se mi nikoho otravovat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama