Ústřední melodie dne

23. srpna 2012 v 18:00 |  Kolem dokola
Takto nazývám jistý jev, který možná také znáte.


Možná jde o nějakou poruchu psychického rázu, to nevím, ale pokud ano, mám zřejmě problém, protože mě to postihuje velmi často.

Většinou se to objeví hned ráno. Vstanete, automaticky děláte obvyklé činnosti a najednou je to tady: Do hlavy se vám vloudí nějaká melodie s částí textu a vy se jí nemůžete zbavit. Zpíváte si to v duchu, polohlasem, nahlas nebo si to pískáte...a pořád dokola jen ten kousek. Ať děláte, co děláte, nezbavíte se ho.

Nejhorší na tom je, že to může být otravná melodie s tupým textem z nějaké reklamy. Nebo se vám tam vloudí něco od zpěváka/zpěvačky, jejichž hudební produkce zrovna není vaším šálkem kávy, mnohdy velmi mírně řečeno. Pro příklad z nedávné doby: vyloženě jsem trpěl, když mě to pořád nutilo opakovat: "Krásný úděl máme dnes..." od Michala Davida, nebo něco od Nedvědů. To jsou pak muka a bránit se proti tomu nedá.

Doprovází vás to celý den při jakékoliv činnosti. Nepřestane to ani při sexu a to vám pak v tom lepším případě může letět hlavou: "Když se podaří, co se dařit má..."

Mnohdy je takový člověk nepříjemný svému okolí, protože si dokola píská to samé. Je si toho vědom a chce přestat, ale nemůže. Za chvíli už mu z našpulené pusy letí ta otravná melodie.

Mně osobně dokonce nejdřív napadne nějaký text a k němu si dodám melodii sám. Třeba dnes mi od rána letí hlavou: "Vedro je, vedro je, Skip padl do hnoje..." Jakýmsi mým osobním hitem, který se mi stále vrací, je krátký, pitomý text: "Pampalini, lovec líný..." A pořád dokola jak na kolovrátku.

Nevím, kde se to bere, ale mnohdy jsem z toho až zoufalý a rychle se snažím v noci usnout.

Ach jo, je to tu zas!

"Vedro je, vedro je, Skip padl do hnoje..."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petra Petra | 23. srpna 2012 v 18:58 | Reagovat

Když se zamilje kůn,,,,,,, :)

2 Erik Erik | 24. srpna 2012 v 1:43 | Reagovat

U nás se tomu říká "ušní červ". Jinak nějak náhodou jsem na váš blog zabrousil a pročítal jsem ho celej den. Až pojedu, jako každej rok, do Veselí, tak si an Vás při průjezdu S. Ústím vzpomenu.
Zdraví Erik z Prahy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama