Taková slušná děvčata

14. září 2012 v 11:37 |  Kolem dokola
To jsem se zas jednou vydal na tu moji trasu a na zdi u mostu seděly dvě mladé holky.


Dneska je mnohdy dost obtížné odhadnout věk, ale viděl bych to na nějakých 12 - 14 let. Já vím, že v tomhle věku je to dost velký rozptyl, ale bohužel nedokážu být přesnější, ač bych rád, protože by mě hodně zajímalo, kolik jim přesně bylo.

No ale nechme to být a spokojme se s konstatováním, že byly velmi mladé. Jak tak jedu, potřeboval jsem si trochu porovnat nohu. Neviděly mě a zatímco jsem zastavil a šachoval s nohou, slyšel jsem velmi zřetelně, o čem se bavily.

Soudě dle jejich rozhovoru musím říct, že děvčata byla jaksi nadržená. Ne, nic si nedomýšlím, ani nespekuluji. Ony totiž mluvily velmi explicitně o sexu a samy uváděly v nejrůznějších metaforách, jakého stupně jejich nadrženost je. Slovník těch dvou byl velmi barvitý, takže jsem se docela bavil. Nebylo to nic, co bych ještě neslyšel, takže mě to nijak nepřekvapovalo a už vůbec nehrozilo, že by mě něco takového mohlo pobuřovat. Jistě, můžu si myslet něco o tom, jak za mých mladých let...atd. a můžu k tomu třeba přidat, co by si tenkrát holky vůbec nemohly dovolit vzít na sebe do školy, ale nebudu trapit. Moc dobře si totiž pamatuju, co mi letělo kdysi hlavou, když někdo ze starších začal: "To za nás...!" - doplňte si sami, však to dobře znáte.

Jak jsem již řekl, jejich slovník byl velmi barvitý a kdyby ten rozhovor pustili v televizi před desátou večer, nepípaly by snad jen spojky, zájmena a příslovce. Různé metafory na nadrženost mě také nijak nepřekvapily, až do chvíle, kdy jedna z nich řekla: "Ty vole, to nic neni, ale já sem nadržená jak povidla v kredenci!!!" To už jsem vyprsknul smíchy, což jsem maskoval tím, že mi zaskočilo. Něco takového jsem totiž ještě neslyšel a jen těžko si za tím umím něco představit, ale zní to dost dobře. Až v tu chvíli si mě všimly a unisono řekly: "Dobrý den."

No vidíte, taková slušná děvčata.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lilly Lilly | E-mail | Web | 14. září 2012 v 11:55 | Reagovat

Dnes je úplne iná doba, ako pred desiatimi rokmi. Ja sa ani nedivím, že poznajú všetko o sexe - dosť na to vplýva televízia. Teraz nie je problém vidieť okolo obeda,a lebo poobede film, kde dvaja ľudia majú sex. Je to smutné.

2 Skip Skip | 14. září 2012 v 12:13 | Reagovat

Mně to ani moc smutné nepřipadá. Mnohem horší je, když se takové holky, co si myslí, jak vědí všechno, stanou obětí nějakého uchyla. To je pak opravdu moc smutné. Jinak opravdu jiná doba, ale nijak se proti tomu nebouřím.

3 manka manka | Web | 16. září 2012 v 20:16 | Reagovat

Mně spíš napadá pořekadlo, že "pes, který štěká, nekouše" (zdravím tetu Kateřinu :-). Dřív bylo skoro normální, když se takhle bavívali pubertální kluci, ale máme tady jednou už emancipaci, tak si asi budeme muset zvykat i na podobné výlevy. Hlavně, že pozdravily! :-D

4 Hanka Hanka | 17. září 2012 v 15:20 | Reagovat

Tak to me taky dost rozesmalo. Zvlast, kdyz "povidla v kredenci" asi holka zna od sve babicky, kterou si predstavuju, jak sve vnucce rika neco jako "Jezis holka uc se, nebo budes tupa jak povidla v kredenci" nebo "Nedrep furt pred tou bednou jak povidla v kredenci" ;)))

5 Pavel Pavel | 19. září 2012 v 18:40 | Reagovat

Jsem taky třicátník a rovněž se mi zdá, že "za nás..." :-) Neříkám, že kdybych šel kolem, že bych je začal kárat - ony by mě stejně poslaly... Nejde ani tak o to, jak a o čem mezi sebou teenageři mluví - taky jsme nebyli svatí. Stále by ale měli mít představu o tradičních vzorcích chování a vůbec tradičních hodnotách vštěpovanou od rodičů (tak, jako za nás). Pokud se tahle "niť" přetrhne, bude to celkem blbý pro celou společnost. Sex nemá být tabu, nemá ale taky být doslova naprosto primárním prvkem zájmu médií a lidí, okolo kterého se vše točí. Nerad bych se dožil generací s vygumovanými mozky, které budou sice umět bravurně souložit... ale to bude tak všecko - nebudou se schopni postarat ani o sebe, ani o svoje děti, nemluvě o důchodcích a nemocných.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama