Přes cestu

29. června 2014 v 15:59 |  Kolem dokola
Při mých cestách naší ulicí mi leccos přeběhne přes cestu a o těhle tvorech dnes krátce napíšu.


Nejčastěji potkávám kočky. Nejsem pověrčivý, tudíž mě nerozhodí, když mi přes cestu přeběhne černá kočka. Většinou se mě všechny bojí, takže mě ostražitě sledují, a když se přiblížím až moc, prchají někam přes plot. Nějak se jim nezdá to, na čem jezdím, protože když jsme tady jednou šli s neteří, nechaly se od ní pohladit, ale jak jsem přijel blíž, zdrhly. Je tu ale jedna, která se mě nebojí. Taková mourovatá, která ke mně jde, i když na ni nezavolám. Většinou se mi otírá o vozík a tuhle mi i skočila na klín, tak jsem ji chvíli hladil. Jenže ona má takovou divně naježenou srst, takže mám podezření na nějaké cizopasníky. A navíc, co čert nechtěl, zrovna ten den, kdy jsem ji hladil, jsem pak večer zahlédl v televizi kousek nějakého seriálu z lékařského prostředí a tam nějaký chlápek chytil toxoplazmózu, kterou přenášejí kočky. No to víte, jak něco takového někde slyším, hned začínám pociťovat příznaky (tady jsem o tom psal). Radši už se nezastavuju, když ji vidím, jak ke mně jde.

Často potkávám všelijaký hmyz a někdy mi pod koly skončí včela, vosa, mandelinka nebo ruměnice pospolná. Ne že bych je cíleně vraždil, to já si dávám pozor na karmu, ale někdy se to tak semele, že se mi připletou do cesty, nestačím včas zareagovat a ozve se křupnutí, které je jaksi definitivní. Potkal jsem i pěknou kobylku, kterou jsem zachraňoval, jak jsem tu už popisoval. Kromě hmyzu potkávám i šneky a slimáky alias šneky bezdomovce. Těm to po silnici moc rychle nejde, jelikož je moc suchá, takže před sebe musí pořádně flusat, aby se pohnuli kupředu. Ještě že tak, protože nejezdím moc rychle a kdyby mě předjížděli šneci a slimáci, nemělo by to dobrý vliv na mé sebevědomí.

Občas se přede mnou mihne ještěrka. To je jen takový mžik, že ji sotva zaregistruju. Když se setmí, převalí se někdy přes ulici ropucha nebo přecupitá ježek. Sice tu máme pouliční lampy, ale přesto jsem se nedávno málem nevyhnul nepříjemné srážce. Frčím si to tak z kopce na moje poměry docela rychle a najednou jsem v poslední chvíli před sebou zahlédl nějaký pohyb. A on to slepýš, pořádný kousek, do půl metru neměl daleko. Jen taktak jsem zkorigoval dráhu mé jízdy a vzal jsem ho mezi kola, takže to přežil. Moc mu to plazení přes silnici nešlo, a tak jsem zastavil a stál u něj, než se dostane na druhou stranu, abych ho chránil, kdyby jelo auto.

Na závěr trochu z jiného soudku, když jsem zmínil, že jsem frčel z kopce. Víte, co je highsider? Je to smyk zadního kola na motorce, při němž je ve vysoké rychlosti jezdec prakticky katapultován ze stroje. Pro názornost přikládám jedno video. Vypadá to sice efektně, ale když koukám na závody, vždycky mi při highsideru zatrne. Casey Stonerovi (na videu) určitě nebylo moc do smíchu, když vstával. Ale proč o tom píšu. Sjížděl jsem před pár lety kopec a ono se mi to nějak rozjelo, takže jsem už nezvládal brzdit rukama o obruče na vozíku, a tak jsem chtěl trochu zpomalit brzdami, které ale nejsou primárně určeny k brzdění při sjezdu. Chce to jen tak s citem přitlačit brzdy na pneumatiky, což se mi dařilo, ale najednou se pravá brzda natvrdo zacvakla a následovalo něco velmi podobného highsideru. Ne že bych udělal salto ve vzduch jako Casey, ale kompletně mě to vyhodilo z vozíku a dopad byl teda hodně tvrdý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 monca13 monca13 | 12. září 2014 v 17:08 | Reagovat

jó, tohle se mi opravdu líbí :-)

2 monca13 monca13 | 12. září 2014 v 17:47 | Reagovat

úsměv

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama