Dopisy II

16. srpna 2014 v 10:59
...


Ahoj Hanku!

Je to už docela dlouho, co jsem se ozval naposled. Tak co je u Tebe novýho? U mě je to pořád nějak při starém. Představ si, že v mých letech jsem docela zblbnul kvůli jedný ženský. Nakonec mi ale došlo, že ze sebe akorát tak dělám vola a jsem spíš dobrá kreditka než cokoliv jinýho, takže jsem se konečně probral a skončil ten obludně bludnej kruh a byl pokoj. Bylo to docela poučení. Teď jsem single, a i když to není zrovna to pravý ořechový, nestěžuju si. Od posledně jsem napsal další knihu a na jedné teď dělám. Ovšem stále se mi nepodařilo nic vydat. Asi to neumím vzít za správný konec. Ale utěšuje mě fakt, že Bohumil Hrabal vydal první knihu v padesáti letech, takže mám ode dneška přesně deset let čas. Tuhle jsem někomu musel vysvětlovat, proč když o Tobě mluvím, tak říkám Hank, a přitom jsi Charles Bukowski. Málokdo z těch, co Tě sice znají, ale nejsou vyloženě Tvoji fandové, vědí, že se jmenuješ Henry Charles, respektive Heinrich Karl. No a my, Tvoji kámoši, Ti prostě říkáme Hank. Už zase mám hubu dokořán, jak bych spal. Docela pravidelně se vracím k Tvým knihám. Naposledy jsem si zopakoval Škvár. Přečetl jsem si znova i Johnovi knihy a nedávno jsem přečetl Ferdinandův Klaun´s Band I, II. Teda ale řeknu Ti, když to Ferdinand psal, muselo mu asi hodně harašit v bedně. Není to vyloženě špatné, ale kam se to hrabe na Cestu do hlubin noci a Smrt na úvěr. Tak, chlape, měj se moc fajn a přeju Ti všechno nejlepší k narozeninám.

Skip

***

Ahoj Skipe!

Taky Ti přeju všechno nejlepší. Už jsem si říkal, co je s Tebou, že ses tak dlouho neozval. Taky koukám, že tentokrát jsi poněkud stručnější. Jsem rád, že ses s tou ženskou, co o ní píšeš, probral a poslal ji do háje. Kdybych tam byl, dal bych Ti držkovou, aby ses probral dřív. Tady u nás to docela žije. Nejvíc času trávím s Johnem a Ferdinandem. To máš pravdu, že mu občas hrabalo, ale je to fajn chlapík. A rozchlastal se jedna báseň. Přibyli tady Carlos a Gabo. Oba dobře zapadli. Akorát Gabo mě štve, jak se až moc kámoší s Faulknerem. Jako v pohodě, ať si jsou kámoši, ale vždycky, když ho k nám přivede, tak se pohádáme, protože já ty jeho žvásty, co psal, nemůžu ani cítit, kdežto Gabo je z nich nadšenej, což mi hlava nebere. Hele, tuhle jsem potkal Fitzgeralda a řekl jsem mu, že ta jeho Něžná je noc je pořádná sračka. A on Ti mi jí jednu napálil. Ani jsem mu ji nevrátil, jak mě překvapil. Vůbec jsem to od toho chcípáka nečekal. Nevěděl jsem, že by to mohl být taky chlap. Viděl to Hem, kterej byl v jednom ze svých opojení z Daiquiri a řekl mi, že jsem nějak z formy. Sednul jsem k němu, dali jsme si pár koktejlů a domluvili jsme se, že si to co nejdřív musíme zase rozdat v ringu. Už se na to těším. Box s Hemem má vždycky parádní grády. Pak si k nám sedli nějaký dva toreadoři a já se za chvíli zvednul a šel, protože jsem byl úplně mimo, nerozuměl jsem tomu, o čem se baví. Když jsem odcházel, zahlídnul jsem Fitzgeralda, jak sjel lajnu koksu, a když mě uviděl, dělal jako že nic. Will se po tý nakládačce z minula drží stranou a je nějakej zamlklej. Pořád jen někde v koutě něco píše a často vzdychá. Asi mu dává Alžběta pořádně zabrat. Když jsi zmínil Hrabala, tak to je dobrej týpek. Nic jsem od něj nečetl, ale když s ním dám pivko, je fajn poslouchat ho. Akorát nechápu, kam on to pivo dává. Já už mám vždycky dost a on si klidně dává v pohodě další. Teď se mě John s Ferdinandem ptali, co to píšu. Tak Tě mám pozdravovat. Neřekl jsem Ferdinandovi, žes mi napsal, že mu harašilo v hlavě. Tobě je teda čtyřicet. To už si ani nepamatuju, co jsem tenkrát dělal. No nic, bejku, oslav to podle svých představ a ať Ti už konečně taky něco vyjde.

Hank

***

John - John Fante, americký spisovatel
Ferdinand - Louis Ferdinand Céline, francouzský spisovatel
Carlos - Carlos Fuentes, mexický spisovatel
Gabo - Gabriel García Márquez, kolumbijský spisovatel
Hem - Ernest Hemingway, americký spisovatel
Will - William Shakespeare, anglický dramatik
Alžběta - Alžběta I., anglická královna


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Markeet Markeet | Web | 16. srpna 2014 v 11:01 | Reagovat

Ahoj, nepotřebuješ někde poslat hlas? :-) stačí napsat pod nejaktuálnější článek. Jestli máš ráda zvířata a chtěla bys poslat hlas kocourkovi, odkaz mám na blogu :-)

2 skip skip | 16. srpna 2014 v 12:34 | Reagovat

Ty budeš asi pořádná kráva. A když už kopíruješ ten svůj "komentář" všude možně, mohla bys aspoň rozlišovat pohlaví.

3 Radka Radka | 8. října 2014 v 14:19 | Reagovat

Ahoj Skipe. Píšeš zajímavě a čtivě. Občas sem zajdu.Vy vozíčkáři prostě umíte,jeden blog co tvoří vozíčkář je hnevkovice.blog ten taky píše dobře.
Drž se a hodně sil, Radka z Humpolce

4 skip skip | 10. října 2014 v 12:49 | Reagovat

Radko, to vůbec není o tom, jestli je někdo vozíčkář.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama